RFID NFC

RFID NFC, co to jest?

RFID i NFC, to słowa z którymi spotykasz się coraz częściej w normalnym życiu. Może wydaje ci się, że chodzi tutaj o jakieś skomplikowane „technikalia” lub oderwane od rzeczywistości, nowinki technologiczne?
Nic z tych rzeczy!
Oba, te ściśle powiązane terminy, są związane z rzeczami, których używasz w codziennym życiu, a  w przyszłości będzie ich jeszcze więcej 🙂

RFID-NFC-system7

Stosowanie technologii RFID ma historię dłuższą niż nasza firma, a przecież działamy już od ponad 30-tu lat. Raczej trudno to uznać za jakąś „nowinkę”, szczególnie w kontekście zmienności i rozwoju współczesnego świata.
Prawdopodobnie używasz tego od wielu lat, może nawet nie zdając sobie z tego sprawy?
Na przykład, jeżeli płacisz zbliżeniowo kartą płatniczą lub telefonem, używasz paszportu, „e-dowódu” lub nawet otwierasz drzwi za pomocą karty zbliżeniowej, czy breloka, to korzystasz z RFID.
Technologia NFC jest prostym rozwinięciem RFID. W wielu aspektach pokrywają się, chociaż w niektórych NFC poszła o krok lub dwa dalej.
Jej chyba najważniejszym atutem jest to, że obecnie obsługiwana jest już przez większość przyzwoitych smartfonów. Pozwala to na jej powszechne wykorzystanie, bez konieczności posiadania czegokolwiek, ponad to, czego i tak każdy używa.  Po prostu, łatwa rzecz dla zwykłych ludzi.

Od strony użytkownika sprawa jest bardzo prosta.

Zbliżasz coś do czegoś i … dzieje się to, czego chciałeś.  Oczywiście, o ile ten, kto to zamierzył, tak to ustawił 😉
Na przykład zbliżasz kartę  i w ten sposób płacisz, zbliżasz brelok i otwierają ci się drzwi, zbliżasz telefon i automatycznie komunikujesz się z innym urządzeniem … Proste?  I właśnie to jest jedną z podstawowych zalet tych technologii – prostota i wygoda stosowania.
Tych zalet jest znacznie więcej. Na  przykład: niska cena, łatwość wdrażania, małe zapotrzebowanie na energię, itp.
Oczywiście, to wymagane „zbliżenie” może w różnych zastosowaniach znaczyć coś zupełnie innego.  Przykładowo, może to być: 2mm, 5cm, a nawet 20m.

Właściwie to jest prawie wszystko, co powinieneś wiedzieć o technologiach RFID i NFC.

Warto do tego jeszcze dodać, że oprócz tzw. aktywnych urządzeń, takich jak: telefony, czytniki, bramki, kolektory, itp., wszędzie w około występują też i inne. Są to pasywne tagi RFID (NFC). Stanowią one kolejną, mocną stronę tej technologii. Najczęściej są to tanie, małe (często niezauważalne) elementy mocowane lub wbudowywane w różne przedmioty (np. paszporty, wizytówki, towary …).  Dzięki tym znacznikom możliwa jest identyfikacja, a w razie potrzeby nawet komunikacja z posiadającymi je przedmiotami.

Może trzeba jeszcze wiedzieć, że odczytywanie taga będzie utrudnione lub nawet niemożliwe, jeżeli umieścimy go za np. metalową przegrodą. Kto pamięta, co to jest pole elektryczne i magnetyczne , to zapewne rozumie za jakiego powodu 🙂

RFID NFC od strony profesjonalistów.

Oczywiście, sprawa nie wygląda, aż tak prosto od strony tych, którzy mają zadbać o to, aby dla użytkownika wszystko było łatwe i intuicyjne. Na szczęście nie jest to miejsce w którym powinniśmy zająć się tym aspektem.

Korzystając z naszej wiedzy i długoletniego doświadczenia, moglibyśmy na ten temat pisać wiele książek w ciągu roku. Zresztą chętnie dzielimy się czym możemy i pomagamy naszym profesjonalnym kontrahentom. Zarówno hurtowym odbiorcom różnorodnych tagów. Jak i producentom powiązanych urządzeń (np. czytników) i oprogramowania.
Projektowanie, produkcja i dystrybucja tagów RFID od lat jest specjalnością naszej firmy!

Swoją pomocą służymy również firmom i instytucjom posiadającym poważne zapotrzebowanie w zakresie technologii RFID / NFC lub planującym szersze działania w tym zakresie.

Jeżeli reprezentujesz, któryś z powyższych podmiotów, to koniecznie skontaktuj się z nami.  Na pewno znajdziemy optymalne w konkretnej sytuacji, rozwiązanie w zakresie RFID.

System 7 Security

Zadzwoń (+ 48 33 8218 777) , napisz lub odwiedź nasze biuro  w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 33.

 

Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej, o podstawowych kwestiach związanych z identyfikacją radiową, to kliknij poniżej:

RFID
NFC
Tagi – znaczniki
Chipy
Numelator
Nasze produkty
Zastosowania RFID / NFC
Branże stosowania RFID / NFC
O naszej firmie