Historia firmy System 7 Security

Historia firmy System 7 Security

Historia firmy System 7 Security

Historia firmy System 7 Security rozpoczęła się 2.11.1990r. i biegnie nieprzerwanie przez wszystkie te lata, poprzez meandry naszej polskiej i światowej rzeczywistości.

Firmę System 7 Security stworzyli i tworzą ludzie, których pasją jest elektronika i nowoczesne technologie. Pomysł powstał w głowie  młodego inżyniera Mirosława Wandzla, podczas jego „wojaży” po krajach ówczesnej „Europy Zachodniej”, pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku.

Ponieważ po powrocie do kraju w roku 1990 wydawało się, że podjęcie wyzwania polegającemu na budowaniu o podstaw firmy zajmującej się nowoczesnymi technologiami w zakresie specjalistyczne elektroniki i informatyki jest nie tylko możliwe, ale i bardzo potrzebne Polsce.  Firma od samego początku  nastawiona była  na projektowanie specjalistycznych urządzeń elektronicznych i rozwijanie produkcji pod własnymi markami oraz działalność importowo/eksportową o zasięgu globalnym.

Dalej o historii firmy System 7 Security

Niestety po niedługim czasie okazało się, że w praktycznej realizacji rzecz nie jest tak prosta. Obiektywne potrzeby związane z nowoczesnymi technologiami  i konieczność nadrabianiem zacofania w tym  wprawdzie wprawdzie były niemałe, ale kierunek przemian gospodarczych nie poszedł w tę stronę. Poza tym panujące praktycznie stosunki „biznesowe” i poziom kadry zarządzającej oraz środowisk „opiniotwórczych”, nie sprzyjał rozwojowi takiej działalności. Na dodatek  firma od samego początku nie chciała dopasować się do „wschodniego modelu biznesowego”.  Czyli, „dawać – brać” i nie płacić podatków, uznając to za oczywista konieczność i „umiejętność radzenia sobie w realnych warunkach” 🙂

Każdy kto, zna choć trochę tamte czasy wie, że nie było łatwo. Nie raz można było usłyszeć głos jakiegoś „znającego życie gospodarcze” pragmatyka: „W Polsce to możecie produkować słodycze, albo wędliny, a nie nowoczesną elektronikę. I to bez pieniędzy!”.    Można powiedzieć, że przetrwanie i rozwój w takich warunkach były praktycznie niemożliwe. Ale jak widać jednak się udało.

Firma wbrew obowiązującym wtedy  kanonom nie „ukradła pierwszego miliona”, ale pracując ciężko przez wiele lat po prostu częściowo go zarobiła, a częściowo pożyczyła.

Potem nastąpił okres wchodzenia na nowy poziom działalności i jeszcze większej specjalizacji w zakresie identyfikacji radiowej (RFID). Potrzeby związane z RFID / NFC są w Polsce ogromne i niestety w tym zakresie wciąż  odstajemy od światowej czołówki. System 7 Security robi co może, żeby nieustannie podnosić stosowanie i świadomość możliwości tej technologii na wyższy poziom.  Niemniej nasze możliwości są ciągle niewystarczające, a przyzwyczajenia niektórych decydentów bywają ciągle „niewzruszalne”.

Historia firmy System 7 Security w kilku datach:

 • 1990  Rejestracja firmy SYSTEM 7 SECURITY i rozpoczęcie działalności w zakresie technicznej ochrony mienia i osób.
  Uzyskanie autoryzacji TECHOM w zakresie projektowania i montażu systemów alarmowych.
 • 1993  Firma otrzymuje po raz pierwszy koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
  Oprócz świadczenia usług w zakresie technicznej ochrony mienia i osób, firma rozwijała działalność handlową osiągając pozycję głównego regionalnego dystrybutora urządzeń zabezpieczających na Podbeskidziu. Pomiędzy rokiem 1991, a 1993 powstają już pierwsze zaprojektowane przez nas innowacyjne urządzenia elektroniczne wykorzystywane w ochronie.
 • 1995  Przeniesienie biura techniczno-handlowego do własnych lokali przy ul. Krakowskiej 33 w Bielsku-Białej.
  Początek okresu intensywnego rozwijania własnej działalności produkcyjnej nastawionej na projektowanie i wykonywanie zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży SECURITY. Dotyczyło to głównie produktów nietypowych i wykonywanych na zamówienie klientów.
 • 1998  Rozpoczęcie produkcji sztandarowego produktu firmy: systemu kontroli pracy SEVEN GUARD.
 • 2000  Pierwsza „szeroka” prezentacja systemu SEVEN GUARD na Międzynarodowych Targach Poznańskich SECUREX 2000 w Poznaniu.
  Seven Guard okazał się „przebojem” wypierając z rynku zarówno produkty azjatyckie, jak i „zachodnie”.
  Firma uzyskała licencję 2-go stopnia (wydanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji) dla większość pracowników firmy oraz nową koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na działalność w zakresie technicznej ochrony osób i mienia.
 • 2001  Rejestrator SEVEN GUARD zdobywa 1-sze miejsce w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej na targach SECUREX 2001.
  Rozpoczyna się o
  kres intensywnego rozwoju sprzedaży rejestratorów Seven Guard w kraju i za granicą.
 • 2002  Wdrożenie nowej wersji oprogramowania dla systemu SEVEN GUARD przeznaczonego dla Windows, z możliwością wielodostępowej i wielostanowiskowej pracy w sieci komputerowej.
 • 2003  System 7 Security uzyskała  pierwszy certyfikat ISO 9001:2000 (TUV) na pełen zakres działalności.
  Definitywnie rezygnujemy ze świadczenia usług i skupiamy się na działalności dystrybucyjnej i projektowo-produkcyjnej.
 • 2004  Wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu rejestratora o nazwie „SG2”.
 • 2005  Nowa, współpracująca z Internetem wersja oprogramowania SGwin w 5. językach.
 • 2008  Rodzina nowoczesnych rejestratorów SG3 ECO, SG3 MAIN, SG3 PROX, SG3DUO o niespotykanej  odporności.
  Nowa wersja oprogramowania obsługująca tryb zmiennokodowy pracy rejestratorów (uniemożliwiający oszukanie przez nagranie lub skopiowanie kodu identyfikatora).
 • 2009  Rozpoczęliśmy  seryjną produkcję nowoczesnych plomb elektronicznych SGSL1 i SGSL2.
 • 2010  Plomby elektroniczne SGSL zdobywają tytuł Polski Mistrz Techniki alarmowej na targach SECUREX w Poznaniu.
  Powstała nowa seria tanich rejestratorów SGsoft ECO i SGsoft DUO w typowych obudowach plastikowych (z wyłącznikiem wandaloodpornym).
  Również zaprezentowaliśmy na targach Securex w Poznaniu prototypową serię (prawdopodobnie pierwszych w Europie)  czytników RFID z  klawiaturami zbliżeniowymi (sensorycznymi), SEVEN DOOR.

Historia firmy System 7 Security po roku 2010:

 • 2011  Prace projektowe nad nową rodziną (6 modeli) rejestratorów SGgsm wyposażonych w możliwość komunikowania się poprzez sieć GSM.
  Przekształcenie firmy „System 7 Security Mirosław Wandzel” w spółkę „System 7 Security sp. z o.o.” o kapitale zakładowym  2 260 000 PLN.
 • 2012  Intensywne prace projektowe nad nową rodziną rejestratorów SGgsm oraz oprogramowaniem SGwin obsługującym również te rejestratory.
  Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych i technologicznych możliwych dzięki przekształceniu i wzmocnieniu kapitałowemu firmy.
 • 2013  Zakończenie prac projektowych związanych z SGgsm i nowym oprogramowaniem – rozpoczęcie testów w normalnych warunkach użytkowania.
  Intensywne prace projektowe nad nową rodziną plomb elektronicznych SSgsm z możliwością komunikacji w sieci GSM.  Przeniesienie nacisku w działaniu firmy na hurtową dystrybucję pasywnych tagów RFID / NFC.
 • 2014  Rozpoczęcie prac projektowych nad nową wersją rejestratorów SGgsm o znacznie ulepszonej funkcjonalności.
  Prace nad nową wersją oprogramowania komputerowego przeznaczonego do obsługi wszystkich naszych produktów w układzie globalnym.
 • 2015  Definitywne skupienie się firmy  na hurtowej działalności dystrybucyjnej i położenie nacisku na rozwój biznesowych relacji międzynarodowych.
 • 2017  Opracowanie nowych i niekonwencjonalnych  wersji czytników Seven Door (do wbudowania) i biurkowych (USB)  Seven Reader.
 • 2018  Zakup kolejnych lokali magazynowych na ul. Krakowskiej i wzmocnienie działu importu. Znaczne poszerzenie asortymentu tagów RFID / NFC standardowo posiadanych w magazynie.
 • 2019  Opracowanie kolejnych wersji czytników Seven Door i Seven Reader obsługujących również normę ISO 15693.
 • 2021  Akwizycja spółki Seven System sp. o.o. za kwotę ponad 700 tys. PLN. Rozszerza to możliwości firmy w zakresie dostarczania klientom również nietypowych i dostosowanych do  ich specyficznych potrzeb czytników RFID i oprogramowania.

 

Obecnie SYSTEM 7 SECURITY intensywnie rozwija prowadzoną przez ponad 30 lat działalność, utwierdzając swoją pozycję jednego z czołowych  europejskich dostawców tagów RFID / NFC.

 

Podsumowując: Jeżeli potrzebujesz tagów lub rozważasz ich wykorzystanie, to koniecznie skontaktuj się z nami.  Na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie w zakresie RFID.

 

System 7 Security

Zadzwoń (+ 48 33 8218 777) , napisz lub odwiedź nasze biuro  w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 33.