Nowe tagi RFID NFC na metal z chipem NTAG 213

Wytrzymały i tani tag NFC.

Nasz asortyment magazynowy samoprzylepnych dysków do stosowania bezpośrednio na powierzchniach metalowych wzbogacił się ostatnio o nowy tagi NFC S4361M-25×1.

W tagu tym zastosowano oryginalny chip Ntag® 213 firmy NxP® podobnie jak w wielu innych dostępnych u nas tagach NFC.  Ponadto zgodnie z deklaracją producenta chip ten jest w pełni zgodny z warunkami określonymi przez NFC forum dla tagów typu 2 i normą ISO 14443A. Praktyka wskazuje, że tagi z tym chipem prawidłowo współpracują z większością smartfonów wyposażonych w czytnik NFC i samodzielnych czytników. Inaczej mówiąc tag ten może być z powodzeniem stosowany w wielu miejscach. Po pierwsze tam, gdzie wymagana jest wysoka kompatybilność z urządzeniami dowolnych producentów, a ponadto wysoka niezawodność.

Podstawowe parametry taga:

– średnica 25mm, grubość 1mm, waga 3g,
– materiał: wysokiej jakości PCW + warstwa izolująca pole magnetyczne i klejąca, renomowanej firmy 3M,
– pamięć do wykorzystania: 144Bajty, 100 000 cykli programowania, 10 lat trwałości,
– fabryczny numer seryjny 7Bajtów (zgodnie z ISO 14443-3),
– częstotliwość pracy 13,56MHz, prędkość transmisji 106kb/s,
– zgodność z NDEF,
– hasło zabezpieczające 32bit,
– temperatura pracy -20 do +60ºC, dlatego możliwa jest praca na zewnątrz.

Z uwagi na swoje właściwości tag ten może być stosowany na przykład tam gdzie potrzebna jest wysoka kompatybilność z funkcjonującymi urządzeniami różnych producentów. Dodatkowym atutem jest wysoka odporność i niska cena.  Możliwe jest wykonanie nadruków na powierzchni czołowej taga lub jej barwienie na dowolny kolor i grawerowanie.

Tagi tego typu nadają się doskonale do oznaczania dowolnych przedmiotów, również tych użytkowanych w warunkach zewnętrznych.

Podsumowując trzeba zauważyć, że najważniejszą cechą tego taga jest możliwość stosowania bezpośrednio na powierzchniach metalowych, dlatego jest on bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.